ConstantaCS Community
Bine ati venit pe ConstantaCS Community !

Recrutam orice tip de servere, pentru recrutari inregistrati-va si faceti o cerere la sectiunea Serverul Tau !

Pentru a vedea tot forumul si pentru a avea acces la toate optiunile forumului va rugam sa va INREGISTRATI !

Va multumim pentru intelegere !


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

ConstantaCS Community
Bine ati venit pe ConstantaCS Community !

Recrutam orice tip de servere, pentru recrutari inregistrati-va si faceti o cerere la sectiunea Serverul Tau !

Pentru a vedea tot forumul si pentru a avea acces la toate optiunile forumului va rugam sa va INREGISTRATI !

Va multumim pentru intelegere !
ConstantaCS Community
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

A fost de patru ori campioană mondială la juniori şi a câştigat aurul la Europenele de tineret! Visul incredibil al Biancăi

In jos

A fost de patru ori campioană mondială la juniori şi a câştigat aurul la Europenele de tineret! Visul incredibil al Biancăi Empty A fost de patru ori campioană mondială la juniori şi a câştigat aurul la Europenele de tineret! Visul incredibil al Biancăi

Mesaj Scris de wiNz0r Lun Iul 18, 2011 10:39 am

Bianca Perie (21 de ani, foto) a câştigat sâmbătă medalia de aur în finala de la aruncarea ciocanului, cu un rezultat de 71,59 m, un nou record al competiţiei.

Singura cvadruplă campioană mondială de juniori din România (all time din toate sporturile) ia caimacul şi la tineret. "N-am când să mai formez un careu de medalii de aur şi la tineret, pentru că voi fi senioară. Dar sper să o fac la seniori", spune Bianca mai în glumă, mai în serios. De zâmbete şi celebrări nici n-a avut timp, pentru că o viroză puternică a ţintuit-o la pat. "E cu atât mai importantă medalia, pentru că am fost răcită cobză de la aerul condiţionat din autocar. Şi acum iau antibiotice. Nici acum nu mi-am revenit, abia aştept să vin acasă", precizează pentru ProSport sportiva din Roman.

Şi cum aerul condiţionat a şicanat-o în toată cariera, Bianca nu ştie dacă-şi va pune opţiunea şi pe prima sa maşină, un vis care e aproape să devină realitate. Dar să nu credeţi că doar cu banii câştigaţi din sport. Mama Biancăi, Florentina Perie, vorbeşte pentru ProSport despre sacrificiile pe care le face un părinte pentru campionii români ai anului 2011: "Cu banii pe care îi câştigă din sport, Bianca nu poate să-şi îndeplinească toate dorinţele. Am două fete minunate (n.r. -
Roxana, sora Biancăi, practică tot aruncarea ciocanului) şi încerc să le ajut cum pot. Acum muncesc în Italia, pentru ca fetele mele să aibă tot ce-şi doresc. Ştiam că Bianca vrea o maşină şi sper să şi-o poată lua".

"Acum nu ştiu ce marcă va fi, dar am strâns toţi banii. M-a ajutat şi mama, am mai pus şi eu. Sănătoasă să fiu pentru a şofa spre Mondialele de la Daegu şi spre Olimpiada de la Londra", încheie Bianca.

4 kilograme cântăreşte un ciocan în proba feminină. E format dintr-o bilă de oţel şi dintr-o sârmă de peste 1m
wiNz0r
wiNz0r

masculin

Mesaje : 133

Reputatie : 1

Data De Inscriere : 08/12/2010


https://constantacs.forum.st

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum